Vybrané filtre

Pneumatiky 205 55 R16

Filtrovať podľa:

Otvorené filtre

Index

Cena

do

Značka


Ukázať všetko

Značenie EÚ

do

Predavač


Ďalšie Možnosti

Konštrukcia

Priemerná kontrola testov

do

Cenová kategória


205 55 R16

Pneumatiky 205 55 16 sú určené na využitie na automobiloch. Ak teda aj vy patríte medzi majiteľov áut, ktorí premýšľajú nad tým, že by si na svoje auto zakúpili nové 205x55 r16, určite čítajte tento článok ďalej a získajte viac informácií.

Ak si chcete zakúpiť 205 55 16 pneumatiky, ale v podstate aj ktorékoľvek iné pneu, v prvom rade musíte zistiť, či je ich rozmer vyhovujúci. Či už kupujete pneu 205 55 16 alebo nejaké iné, správny rozmer je základ. Ak si totiž zakúpite pneu s nevyhovujúcimi rozmermi, nebudú sedieť na vaše kolesá a vy ich tým pádom nebudete môcť využiť na jazdu na svojom aute.

Keď si kupujete r16 205 x 55 alebo aj iné pneu, v prvom rade by ste mali dbať na to, aby boli dostatočne kvalitné. Kvalita sa totiž u pneumatík v podstate rovná bezpečnosti a bezpečnosť by určite mala byť vašou najväčšou prioritou. Pneumatiky sú tým jediným bodom, ktorý spája vaše vozidlo s vozovkou, a tak je zrejme jasné, prečo je ich kvalita tak veľmi dôležitá. Taktiež na cestách nesiete zodpovednosť nielen sami za seba, ale aj za svojich prípadných spolujazdcov a do istej miery aj za ostatných členov cestnej premávky.

Keď si kupujete 205 55 r16 pneumatiky, cena pre vás určite zohráva dôležitú úlohu, tak ako pri snáď každom inom nákupe. Kto z nás by nechcel uskutočniť čo najvýhodnejší nákup a zaistiť si tak lacné pneumatiky 205 55 r16? Kde teda nájsť lacné pneumatiky 205 55 r16? Existuje nástroj, ktorý nám s tým dokáže pomôcť?

Pneumatiky 205 55 r16 čo najvýhodnejšie

Máme pre vás dobré správy, na našich webových stránkach vám ponúkame šikovný porovnávač, vďaka ktorému veľmi rýchlo a bez akýchkoľvek problémov získate úplný prehľad o tom, čo vám náš trh v súčasnej dobe v oblasti predaja pneumatík ponúka. Môžete si tak veľmi jednoducho nájsť tie najvýhodnejšie r16 205 x 55, aké sú momentálne dostupné.

Ako teda náš porovnávač vlastne funguje?

Ak sa rozhodnete náš porovnávač využiť, je to skutočne veľmi jednoduché. Stačí, ak do porovnávača zadáte kritériá, ktoré by mali vaše pneu spĺňať. Porovnávač vám potom ponúkne výber všetkých pneumatík, ktoré sú na trhu v súčasnosti dostupné a ktoré spĺňajú vami zadané kritériá. Vy si vyberiete také pneu, ktoré vám najviac vyhovujú a následne vám porovnávač predstaví zoznam predajcov, ktorí tieto pneu ponúkajú. Potom už stačí si len vybrať ponuku predajcu, ktorá vám vyhovuje najviac. Porovnať si môžete napríklad platobné metódy, ktoré vám predajcovia ponúkajú, či cenu a čas doručenia.

Pneu 205 55 r16

Ak teda premýšľate nad nákupom nových pneumatík, určite využite náš šikovný porovnávač, vďaka ktorému získate konkrétny prehľad o ponuke na našom trhu. To všetko prebehne veľmi rýchlo a bez akýchkoľvek problémov.

Porovnajte až 4 produkty:

731
zobraziť viac 20
731
Je platená reklama

205 55 R16 - správna miera pre väčšie vozidlá strednej triedy

Veľkosť pneumatiky 205 55 R16 je športová verzia bežných 205 pneumatík, nájdeme ju u väčších vozidiel strednej triedy a rodinných sedanoch. Pneumatiky v tejto veľkosti obvykle ponúkajú vyváženú škálu služieb, ale aj tu sú samozrejme špeciality.

Celkový balíček = využiteľný vo všedný deň

Iba jedna pneumatika, ktorá zaisťuje najlepšie charakteristiky, sa môže presadiť v tejto triede. Pneumatiky v rozmere 205 55 R16 musia neustále prinášať plný výkon pri vysokých rýchlostiach a disponovať vysokými bezpečnostnými rezervami aj v extrémnych situáciách. Veľké a ťažké vozy sú obzvlášť výzvou pre výkon pneumatiky. Okrem dobrej akcelerácie a brzdiacich charakteristík sú pri letných pneumatikách tohto rozmeru rozhodujúce najmä vlastnosti pri vlhkom povrchu. Ale aj jazdný komfort a spotreba paliva zohrávajú dôležitú úlohu pri výbere zodpovedajúcej pneumatiky. Realizovať všetky tieto aspekty súčasne je pre výrobcu veľká výzva. Však dnes už nedáva vhodné ponuky len prémiový výrobca, ale aj predajcovia z rozpočtového segmentu, ako je napríklad Toyo alebo Kumho.

Test letných pneumatík ADAC

ADAC testoval rad populárnych letných pneumatík v rozmere 205 55 R16 (ADAC test letných pneumatík 2012) a prichádza k odhaľujúcim výsledkom. Z celkového počtu 15 pneumatík sa v teste preukázalo iba päť, teda ide o jednu tretinu. Vyšlo najavo, že veľa pneumatík má nedostatky predovšetkým na mokrých povrchoch. Práve táto vlastnosť pri letných pneumatikách delí nechcené od chceného.

Podľa súčasných testovacích víťazov má každý model individuálne silné stránky - napríklad OptiGrip Goodyear, ponúka výrazne lepšie vlastnosti v opotrebení ako väčšina konkurenčných modelov, zatiaľ čo Pirelli Cinturato P7 sa vyznačuje mimoriadne nízkou úrovňou hluku. Pokiaľ ide o spotrebu paliva, zas vyniká derHankook Kinergy Eco. Na záver je možné vyzdvihnúť veľa rozpočtových modelov, ktoré sú v jednotlivých oblastiach prémiovej triedy dokonca rovnocenné.

Pneumatiky s rozmermi 205 55 R16 možno nájsť predovšetkým vo väčších vozidlách strednej triedy. Funkčné požiadavky sú vo všeobecnosti vyššie ako v menších automobiloch v tomto segmente. Rovnováha je dôležitým kritériom. Ale existuje veľa vynikajúcich jednotlivých vlastností pneumatík, ktoré prispievajú k rozhodnutiu pri nákupe.

Späť na začiatok